0
0,00 zł
 x 

Twój koszyk jest pusty

Akwarystyka

Kategorie

Ostatnio oglądane

reef-strontium-555x555

Reef Strontium

Dostępność produktu: Obecnie brak na stanie

Reef Strontium

 

 

  • Dostarcza i utrzymuje stront na poziomie występującym w naturalnej wodzie morskiej
  • Glukonian strontu
  • Skoncentrowany (10000 mg / l)

 

Reef Strontium został opracowany do utrzymania poziomu strontu właściwego dla naturalnej wody morskiej bez wpływu na odczyn wody. Stront jest wykorzystywany podobnie jak wapń i ma istotne znaczenie dla prawidłowego wzrostu koralowców. Optymalny poziom tego pierwiastka w wodzie morskiej wynosi od 8 do 10 mg/l. Stront pod względem chemicznym jest podobny do wapnia. Wiele zwierząt wykorzystuje go do budowania szkieletu. W akwariach rafowych pierwiastek ten przyspiesza wzrost koralowców, glonów wapiennych i innych organizmów, w tym mięczaków (na przykład przydaczni).

Reef Strontium zawiera 10 000 mg na litr strontu w postaci glukonianu. Taka postać spowalnia jego wytrącanie i zwiększa biodostępność, co przyspiesza wzrost koralowców. Glukonian nie zawiera azotu ani fosforu, dzięki czemu nie powoduje rozrastania się niepożądanych glonów

Sposób użycia:

POCZĄTKUJĄCY: 1 nakrętka (5ml) na każde 80 litrów objętości zbiornika 2 razy w tygodniu.

ZAAWANSOWANY: przed zastosowaniem preparatu zaleca się pomiar poziomu strontu za pomocą odpowiedniego testu akwarystycznego. Stosować zgodnie z zaleceniami dla początkujących, aż do uzyskania wartości między 8 a 12 mg/l. Pojedyncza dawka podnosi poziom pierwiastka o 0,6 mg/l. Po doprowadzeniu poziomu strontu do pożądanej wartości, kontynuować dozowanie preparatu w zależności od potrzeb.

EKSPERT: po zmierzeniu tempa wykorzystania pierwiastka, można podawać stront za pomocą pompy dozującej. W obliczeniu ilości potrzebnego preparatu pomocny może okazać się wzór: m=0,1vs, gdzie m= objętość preparatu Reef Strontium, v= objętość zbiornika w litrach, s=planowany wzrost poziomu strontu. Na przykład: jeśli w zbiorniku o pojemności 200 litrów chcemy zwiększyć poziom strontu o 2 mg/l ,należy użyć 0,1x200x2=40ml Reef Strontium, dodając go do wody przeznaczonej do dolania w systemie automatycznym.

 

Dystrybucja: www.zoofokus.pl

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Sklepy zoologiczne Discus

ul. Ocicka 4

47-400 Racibórz

tel. 514 063 944, 733 070 055

e-mail: discuszoo2@o2.pl

Lokalizacja w Raciborzu

Search